Emilia Mandes | Towarzyszę w Żałobie

Rozmowa Jest Bezpłatna. Trwa 30 min.
Potrzebuję Sprawdzić Czy Mogę Ci Pomóc. 

Życie po Śmierci

Jak Odzyskać Życie po Stracie Bliskiej Ci Osoby?

Pomagam kobietom w kryzysie żałoby, dzięki czemu odzyskują spokój 

i choć odrobinę poczucia szczęścia.

Śmierć bliskiej nam osoby to jedno z najbardziej stresujących zdarzeń w całym życiu. Utrata kogoś, kogo kochałyśmy, kto był dla nas ważny, kto spędził z nami część naszego życia lub natchnął je budząc w nas momenty szczęścia, jest szalenie bolesna. Nie da się do tego przygotować, zwłaszcza kiedy śmierć przychodzi nagle. To trauma. To przerażające. To zdarzenie przeszywające nasze ciała, dusze i serca, na wskroś bolesne.

Jeśli tutaj trafiłaś, to znaczy, że szukasz ukojenia. Być może zrozumienia siebie samej w sytuacji bolesnej straty. Być może nie odnalazłaś wsparcia wśród bliskich lub znajomych.

Dobrze, że jesteś. Porozmawiajmy o tym, z czym się mierzysz.

Zmieniając Traumę w Nadzieję

Widzę jak przez mgłę. Oczy wypełnione mam po brzegi łzami, które jeszcze nie chcą się uwolnić. W gardle czuję nieznany mi dotąd ucisk. Nawet jak wchodzę na scenę i mam tremę, jest inaczej. Teraz jakby krtań się sprzeciwiła i postanowiła zablokować wszystkie przekleństwa, które chcę wykrzyczeć. Czuję, że serce wali jak młotem. Ciśnienie daje o sobie znać potęgując uczucie zacisku na głowie. Zaraz zemdleję! Ale nie. Nie mogę. Przecież muszę być silna. Ktoś to musi ogarnąć. Znając Cię, chciałbyś, abym tym kimś była ja.

DLACZEGO?! Odtąd to pytanie będzie się wielokrotnie pojawiało w moich myślach.

Zaczęłam robić porządki. Segreguję Twoje rzeczy. Niektóre jeszcze z metką. Uczucie gniewu i złości daje impuls do posprzątania garderoby i Twojego gabinetu. Te Twoje cholerne, granatowe polówki nadal pachną Tobą. Zostawiam na nich swoje łzy. Ale ciepły, wełniany sweter w kolorze chłodnej zieleni, który kupiłam na początku naszego małżeństwa w nowo otwierającym się United Colors of Benetton, wkładam na siebie. Zostawię go. Przypomina mi o naszych jesiennych spacerach, które tak kiedyś kochaliśmy. W niedalekiej przyszłości zasili pewnie Pudło Pamięci o Tobie. Jak tylko się pozbieram. Jak tylko znajdę siłę. Jak tylko wyjdę na prostą po tym, co zrobiłeś.

Nie ma cię, to nie! Co ty sobie właściwie wyobrażasz?! Że sobie znikasz, a ja ten bajzel mam tu ogarniać? Niech nic nie będzie. Nie potrzebuję! Nie chcę Cię tu więcej!

Kolejne rzeczy lądują w wielkich worach na śmieci po Twojej śmierci. Jestem wściekła. Nadal szukam odpowiedzi na pytanie: dlaczego?!

Tak czułam. Tak czułam po śmierci mojego męża. Mimo życiowych zakrętów, łączyła nas piękna przyjaźń. Nie ochroniła go jednak przed decyzją o odejściu na zawsze. Najbardziej było mi żal naszych dzieci. Moje emocje? Byłam zdruzgotana. Przewijały się przeze mnie różne stany. Z jednej strony poczucie winy, z innej złość i niepokój. Ból mieszał się z tęsknotą i… poczuciem ulgi. Ależ to wszystko było dziwne i nierealne. A potem wylewało się ze mnie morze łez i poczucie bezsilności.

Jeśli Ty także straciłaś kogoś bliskiego, to prawdopodobnie przeżywasz to, co ja.

Prawdopodobnie jest Ci trudno pogodzić się z ostateczną stratą. Może doświadczasz nierozumienia swoich emocji. I być może jesteś gotowa zrobić wiele, by wreszcie doznać ulgi. Jestem tu dla Ciebie.

Odbuduj Życie po Stracie

Zostań ze mną i weź udział w indywidualnych konsultacjach, podczas których:

  • Doświadczysz kojących, niestandardowych sposobów na uleczenie bólu i innych trudnych emocji towarzyszących żałobie
  • Upewnisz się, na ile Twój plan życia bez Bliskiej Osoby ma szansę przynieść Ci spokój i spełnienie. Razem przyjrzymy się Twojej nowej perspektywie
  • Dowiesz się i nauczysz, jak skutecznie uzyskiwać pomoc i wsparcie otoczenia
  • Poznasz rozwiązania na doświadczanie radości i szczęścia w swojej sytuacji
  • Odzyskasz spokój i poczucie kontroli

Poznajmy się Bliżej

Towarzyszę w Żałobie i Trudnych Chwilach związanych ze Śmiertelną Chorobą

Moja Specjalizacja

Towarzyszę w Przygotowaniu do Odejścia... w Ceremonii Pogrzebowej... w Żałobie

Ceremonie Pogrzebowe

Nie spodziewałam się, że przygotowanie i poprowadzenie pożegnania mojego Męża zainicjuje w przyszłości gotowość wspierania albo wyręczania w tym innych.
Doświadczyłam szeregu wyzwań i nadal jestem zaskoczona siłą, jaką w sobie wtedy znalazłam i nadal mam. I mogę jej użyczać w sytuacjach, gdy takiej siły potrzeba Tobie. I czułości. I autentycznego przeżycia. I drogowskazu jak żyć, gdy pożegnaniu stanie się zadość.
„Warsztat Opieki nad Osobą Zmarłą” i „Creating a Personal Farewell” nadały ram temu humanistycznemu podejściu.

Towarzyszenie w Żałobie

Jestem mamą 20-letniego syna i 14-letniej córki, którzy w tragicznych okolicznościach utracili Tatę.
Wiem, co oznacza doświadczanie żałoby nie tylko jako partnerka Bliskiej Osoby, ale i jako rodzic dzieci tracących Ojca.
Te trudności zmobilizowały mnie zarówno do szukania pomocy, jak i dawania oparcia swojej rodzinie.
Ostatecznie, wzmocniły mnie i umożliwiły bycie wsparciem dla innych.
Dopełnia mnie w tym wykształcenie psychologiczne, umiejętności coachingowe i szkolenia zrealizowane w Instytucie Dobrej Śmierci.

Edukacja w Firmach

Wiele lat przepracowałam w obszarze HR (rozwój pracowników, efektywność organizacji, employer branding i in.). Bliska jest mi dbałość zarówno o dobrostan ludzi, jak i o interesy pracodawcy. Kieruję się przekonaniem, że możliwe jest wypracowanie obustronnie korzystnych rozwiązań. Jest to szczególnie ważne w tak wrażliwej materii jak kryzysy w życiu pracownika – śmierć w rodzinie, śmierć współpracownika i ich wpływ na efektywność. Jestem Konsultantem Kryzysowym i wspieram Firmy w mądrym przeprowadzeniu organizacji przez wynikającą ze śmierci zmianę. Podpowiadam jak postępować z osobą w żałobie (co wspiera i co utrudnia funkcjonowanie) oraz pomagam wypracować rozwiązania służące wzmocnieniu organizacji po kryzysie straty.

Zaufali mi

Zostań ze mną i weź udział w indywidualnych konsultacjach.